Prawie czysty KRUS

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Raport potwierdza, że w KRUS źle się działo

Kontrola ministerstwa rolnictwa w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, poza kilkoma uchybieniami, nie wykazała istotnych naruszeń prawa. Minister rolnictwa Marek Sawicki zlecił kontrolę, po medialnych doniesieniach, że robią tam karierę protegowani prezesa KRUS.

Kontrola dotyczyła zarzutów wobec kierownictwa KRUS, o wykorzystywanie stanowisk kierowniczych do uzyskiwania bezprawnych, dodatkowych korzyści majątkowych i osobistych, a także podejmowanie przez pracowników na stanowiskach kierowniczych działań sprzecznych z zasadami obowiązującymi pracowników KRUS.

Szwagierka, kochanka, narzeczona i konkubina...

O nieprawidłowościach w polityce kadrowej informowały media. Kilka dni temu "Dziennik" napisał, że za rządów obecnego prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Romana Kwaśnickiego,karierę robią tam jego przyjaciółka, jej brat i konkubina brata. Oprócz tego - według gazety - etaty w KRUS-ie i Funduszu Składkowym mają ludzie związani z dyrektorem w centrali Kasy Wojciechem Kobielskim: jego syn, narzeczona syna i matka narzeczonej. Z kolei Kazimierz Pątkowski, prawa ręka prezesa, miał zadbać o pracę dla syna, kochanki i jej córki. Do pracy w KRUS miała trafić też szwagierka ministra rolnictwa.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24