Najnowsze

Prawa majątkowe IDM idą pod młotek

Najnowsze

idmsa.plPrawa majątkowe IDM SA zlicytuje komornik

Komornik licytuje prawa majątkowe Domu Maklerskiego IDM SA. Z obwieszczenia zamieszczonego w serwisie Licytacje Komornicze wynika, że pierwsza licytacja będzie dotyczyła praw majątkowych wartych ponad 2 mln zł.

Licytacja komornicza praw majątkowych ma się odbyć 22 maja w Krakowie. Na aukcję wystawionych zostanie ponad 23 mln akcji. Wartość oszacowana tych praw majątkowych to ponad 2,3 mln zł, z kolei cena wywołania to ponad 1,4 mln zł.

Zwolnienia

Jak pisaliśmy, w połowie kwietnia Dom Maklerski IDM ograniczył działalność, by wyjść z długów. Z tego powodu postanowił on zwolnić ponad 80 proc. załogi.

W komunikacie zamieszczonym na stronie DM firma informuje: "zarząd IDMSA zdecydował o ograniczeniu działalności maklerskiej przez Spółkę i zaprzestaniu wykonywania usług pośrednictwa w zakresie obrotu instrumentami finansowymi".

- Decyzja o ograniczeniu prowadzenia działalności maklerskiej była dla nas bardzo trudna, jednak uznaliśmy, iż w sytuacji, w której znalazł się DM IDMSA, jest to jedyne rozwiązanie umożliwiające wyjście z zadłużenia, skupienie się na działalności doradczej i inwestycyjnej oraz powrót do generowania zysków. W obecnej sytuacji, w której biznes podstawowy wymaga zaangażowania ogromnych środków obrotowych, nie jesteśmy w stanie dalej efektywnie funkcjonować. Nasi partnerzy, po kolejnej karze nałożonej przez KNF, wycofali się z dalszego finansowania DM IDMSA - wyjaśnił cytowany w komunikacie Grzegorz Leszczyński, Prezes Zarządu DM IDMSA.

IDM zawarł współpracę z DM BOŚ, na mocy której dotychczasowi Klienci brokera będą mogli przenieść swoje rachunki do DM BOŚ na preferencyjnych warunkach.

Autor: mn//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: idmsa.pl

Pozostałe wiadomości