Prada wybiera się na giełdę

Najnowsze

wikipedia.orgWłoski dom mody na parkiecie w Hongkongu?

Prada wybiera się... na parkiet. Jak podają "Financial Times" i Bloomberg, włoski dom mody zamierza w pierwszej połowie przyszłego roku zadebiutować na giełdzie. Najprawdopodobniej będzie to parkiet w Hongkongu.

"Financial Times" pisze, że Prada spogląda w stronę HongKongu, bo ta giełda cieszy się wzrostem aktywności inwestorów indywidualnych. Azjatycki parkiet wydaje się Włochom atrakcyjniejszy od rodzimego.

Według gazety, firma jest warta 5 do 6 miliardów euro, a decyzja o debiucie ma zapaść do końca roku. Ewentualne wejście na parkiet miałby nastąpić w połowie przyszłego roku.

Rzecznik włoskiego domu mody potwierdził jedynie, że firma przygląda się sytuacji na rynku, a giełda w Hongkongu jest jedną z rozważanych możliwości. Prada w ciągu ostatnich dziesięciu lat już cztery razy porzucała plany wejścia na giełdę.

Według danych firmy w pierwszej połowie tego roku sprzedaż wyniosła 936.5 milionów euro - 29 procent więcej niż w tym samym okresie 2009 roku. Sprzedaż włoskiego domu mody w tym roku ma według prognoz sięgnąć 2 miliardów euro, a do 2014 roku wzrosnąć do 3 miliardów euro.

Najpopularniejsze marki należące do Prady to Miu Miu i Church's.

Źródło: Financial Times

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org