Najnowsze

Pracujesz z wulgarnym szefem? Blajer wyjaśnił, co możesz z tym zrobić

Najnowsze

Aktualizacja:
Pracujesz z wulgarnym szefem? Blajer wyjaśnił, co możesz z tym zrobić
TVN24 Biznes i ŚwiatPracujesz z wulgarnym szefem? Blajer wyjaśnił, co możesz z tym zrobić

Obraził cię szef, pokłóciłeś się z nim i nie wiesz, co możesz teraz zrobić? W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wyjaśnił wątpliwości i zapytał, co można zrobić mając wulgarnego szefa.

Gościem programu będzie Piotr Wojciechowski z kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.

Pracodawca krytykuje pracę pracownika a nie jego cechy osobowościowe. - Pracodawca może mieć uwagi co do tempa pracy pracownika i mówić, że zbyt wolno wykonuje określone czynności - podkreślił Piotr Wojciechowski z kancelarii Raczkowski i Wspólnicy. - Sąd Najwyższy powiedział, że jeżeli szef używa czasami przekleństw, ale nie ma na celu poniżenia, izolowania, ośmieszenia, to możemy mówić o naruszeniu dóbr osobistych, ale nie mobbingu - dodał. Co może zrobić pracownik? - Najpierw zwróciłbym się do przełożonych nad przełożonym. Drugiem sposobem jest inspekcja pracy i ewentualnie są. Z powodu mobbingu można się zwolnić bez wypowiedzenia, czyli natychmiast odejść z firmy - podkreślił Wojciechowski.

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/TVN

Pozostałe wiadomości