Pracownica Kancelarii Premiera zawieszona

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Prokuratura weźmie pod lupę stosunki w świętokrzyskiej ARiMR

Podejrzana o mobbing i przekroczenie uprawnień b. dyrektorka oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Iwona J., została zawieszona w pełnieniu obowiązków służbowych w Kancelarii Premiera, gdzie obecnie pracuje.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód przedstawiła Iwonie J. zarzuty uporczywego i złośliwego naruszania praw pracowniczych 11 osób oraz przekroczenia uprawnień, m.in. w związku z antydatowaniem dokumentu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że była szefowa świętokrzyskiego ARiMR od marca do listopada 2006 roku m.in. bezzasadnie kwestionowała kwalifikacje i podważała kompetencje pracowników, zastraszała zwolnieniem z pracy, zmuszała do świadczenia pracy po godzinach, upokarzała, nękała, krytykowała, krzyczała w obecności innych osób, wypowiadała się w sposób lekceważący, dyskryminowała za przynależność do organizacji związkowej. Podejrzana, której grozi do pięciu lat więzienia, nie przyznała się do winy.

O sprawie mobbingu w świętokrzyskich strukturach ARiMR zrobiło się głośno w październiku 2006 roku po tym, gdy 32-letni pracownik biura Agencji w Ostrowcu Świętokrzyskim popełnił samobójstwo. Według informacji innych pracowników Agencji, docierających do redakcji lokalnych gazet, powodem desperackiego kroku mężczyzny mogła być zła atmosfera w pracy.

Prokuratura w odrębnym postępowaniu bada wątek samobójczej śmierci mężczyzny. Prywatne pozwy przeciwko ARiMR o mobbing złożyło w sądzie pracy czworo pracowników Agencji.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24