Pracodawco, zainwestuj w pracownika

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESLepiej zadbać o doświadczonego pracownika niż szkolić rekruta

Gdy kryzys zbiera swoje żniwo, lepiej zadbać o doświadczonego pracownika niż szkolić rekruta. Szkolenia, programy motywacyjne i rozwój pracowników - eksperci nie mają wątpliwości - to dobra inwestycja na przyszłość. Firmy, które tak zrobią będą już w blokach, kiedy znowu przyjdzie się ścigać w czasach prosperity.

2010 to będzie trudny rok dla działów personalnych - ocenia Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj. - Będzie się dbało o tych pracowników, którzy już w firmie są i ewentualnie na rynku będzie się poszukiwało tzw. rodzynków: tych osób, które mają dobre kwalifikacje, dobrą wiedzę i które mogłyby przyjść i zastąpić tych pracowników, którzy się nie sprawdzają - wyjaśnia.

Kto znajdzie pracę?

Wciąż najbardziej poszukiwani będą inżynierowie, specjaliści IT oraz doświadczeni handlowcy - wynika z badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl i Interaktywny Instytut Badań Rynkowych.

Co ciekawe - właśnie tych pracowników specjalistom HR będzie najtrudniej znaleźć. Podobnie niełatwo będzie pozyskać ekonomistów i finansistów, pracowników fizycznych oraz pracowników marketingu.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES