Pracodawca daje w prezencie... bony

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W sklepach płacimy bonami pracowniczymi

Już 54 proc. pracodawców daje kupony podarunkowe pracownikom. Dostaje je około 7 mln Polaków - wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos, o których pisze "Polska".

Analitycy szacują, że łącznie w tym roku w naszych portfelach pojawiło się w postaci talonów dodatkowe 1,5 mld zł – kwota ta wzrosła przez rok o ponad 10 proc. Choć około 30 proc. bonów wydają hipermarkety, to aż 60 proc. rynku kontroluje niezależny agent, firma Sodexho. Z jej talonami, wykupionymi przez pracodawców, można iść na zakupy do ponad 50 tys. hipermarketów i innych sklepów w całej Polsce. Ofertę bonów ma nawet Centralwings, tania linia należąca do LOT-u. – Znacznie rośnie zainteresowanie nimi przed świętami, zwłaszcza wśród firm szukających nietypowych pomysłów na wynagrodzenie pracowników - mówi Kamil Wnuk, rzecznik przewoźnika.

Firmy obdarowują bonami pracowników, mimo że od dwóch lat nie mogą tych wydatków wliczać w koszty. Przez to nie uzyskują ulgi podatkowej - dalej pracodawcy muszą odprowadzać 37,5 proc. płacy na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Wartość bonów wlicza się w poczet funduszu.

Źródło: "Polska", APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24