Pozostało dwóch do Plusa

Najnowsze

TVN24O Plusa biją się już tylko dwóch inwestorów

Już tylko dwie oferty kupna Polkomtela - operatora sieci Plus - są brane pod uwagę przez właścicieli spółki. W wyścigu pozostał Zygmunt Solorz-Żak oraz skandynawska TeliaSonera – wynika z informacji zdobytych przez "Rzeczpospolitą".

Jeszcze przed złożeniem wstępnych ofert zarówno właściciel Polsatu, jak i szwedzka TeliaSonera mówili o swych pomysłach na rozwój firmy. Jeden z najbogatszych Polaków podkreślał, że dysponuje częstotliwościami, które pozwolą Plusowi szybko zbudować sieć transmisji danych 4G w technologii LTE (ang. Long term evolution).

Chodzi o częstotliwości z zakresu 1800 MHz, które należą do dwóch spółek: CenterNetu i Mobylandu, oraz o częstotliwości 900 MHz,należące do firmy Aero 2.

Dopiero w ostatnim tygodniu do publicznej wiadomości podano, w jaki sposób Solorz-Żak związany jest z tymi podmiotami. Od 13 maja – poprzez sieć firm zarejestrowanych na Cyprze – jest on zarówno współwłaścicielem Aero 2, jak i Mobylandu oraz CenterNetu.

Liczyli na licytację

Oprócz TeliiSonery i Solorza-Żaka wiążące oferty na zakup komórkowej sieci złożyły 6 maja także fundusz Apax oraz norweski Telenor w konsorcjum z funduszem Bain Capital.

Polkomtel wyceniany był do tej pory na 16-18 mld zł. Jest on jednym z dwóch najstarszych polskich operatorów telefonii komórkowej GSM. Usługi świadczy od 1 października 1996 roku.

Operator jest drugim co do wielkości operatorem na polskim rynku, nieznacznie ustępując sieci Orange.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24