Poznań zabiera się za Euro 2012

Najnowsze

Aktualizacja:
lechpoznan.comStadion Lecha w Poznaniu zostanie przebudowano i zmodernizowany

Poznańscy radni powołali dwie spółki celowe, które mają ułatwić organizację Euro 2012. Jedna ze spółek zajmie się inwestycjami związanymi z budową stadionu, a druga infrastrukturą.

Przewidujemy, że te spółki otrzymają minimalną ilość środków, które przewiduje ustawa, (...) a więc kwotę 2 milionów złotych Frankiewicz

Zgodnie z ustawą o przygotowaniu Euro 2012, gospodarze mistrzostw mogą tworzyć spółki celowe jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością do przygotowania i wykonania przedsięwzięć związanych z tą imprezą.

Remont Stadionu Lecha

Zadaniem pierwszej spółki będzie realizacja inwestycji dotyczących przebudowy i modernizacji stadionu miejskiego w Poznaniu. Chodzi również o infrastrukturę towarzyszącą temu obiektowi oraz inne przedsięwzięcia niezbędne do przeprowadzenia turnieju.

Druga spółka będzie prowadziła inwestycje w zakresie infrastruktury, w tym projektowanie, budowę, przebudowę lub remont obiektów niezbędnych dla przeprowadzenia finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012.

Dwa miliony złotych

- Przewidujemy, że te spółki otrzymają minimalną ilość środków, które przewiduje ustawa, (...) a więc kwotę 2 milionów złotych - powiedział zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz. Jego zdaniem, powinna to być kwota wystarczająca do realizacji projektów.

Spółki celowe powoływane do realizacji przedsięwzięć związanych z Euro 2012 mogą zastępować samorządy w wykonywaniu zadań inwestora i zadań nadzoru inwestorskiego. Chodzi o pozyskiwanie i przygotowanie dokumentacji, występowanie z wnioskami o wydanie decyzji, pozwoleń, uzgodnień i opinii, nabywanie własności lub innych praw do nieruchomości, uczestnictwo w postępowaniach związanych z wywłaszczeniem nieruchomości, a także zawieranie i nadzorowanie wykonywania umów na dostawy, usługi i roboty budowlane.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: lechpoznan.com