Poznaj najmniej awaryjne samochody osobowe

Najnowsze

Aktualizacja:
WikipediaAudi A6 na podium w swej klasie stanęło po raz drugi z rzędu

Jak używany samochód - to albo Opel Corsa D, albo Audi A6. Te dwa modele okazały się najlepsze w dorocznym zestawieniu awaryjności samochodów niemieckiej firmy DEKRA. Raport powstaje na podstawie wyników przeglądów rejestracyjnych pojazdów poruszających się po niemieckich drogach.

Raport 2010 powstał więc na podstawie ponad 15 milionów przeglądów, uwzględnia wszystkie modele, których doliczono się więcej niż tysiąc. Autorzy raportu cieszą się, że czołowe miejsca w zestawieniach odzyskują niemieckie marki: w pięciu spośród ośmiu kategorii ocen rodzime marki znalazły się na najwyższym podium.

I tak wśród najmniejszych samochodów zwyciężył Opel Corsa D - 97,3 proc. pojazdów nie miało żadnych usterek. W klasie średniej tryumfowało Audi A4 z wynikiem 97,3 proc. Klasie średniej/wyższej tak jak przed rokiem zwycięzcą okazało się Audi A6 (93,8 procent). Wśród samochodów terenowych palmę pierwszeństwa dzierży BMW X3 (93,0 procent).

Trzy kolejne tytuły trafiły w ręce Japończyków: w mocno obsadzonej klasie compact zwyciężyła ekologiczna Toyota Prius (95,8 procent), wśród samochodów sportowych - trzecia generacja Mazdy MX-5 (95,4 procent), natomiast wśród vanów bezkonkurencyjny był Nissan Note (95,2 procent).

Najlepsze noty zdobyły pojazdy wyprodukowane przez firmy BMW, Mercedes-Benz, Audi, Volkswagen, Mazda, Volvo i Toyota.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia