Porsche wstrzymuje dostawę 911 GT3. Luksusowe auta płoną

Najnowsze

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Clément Bucco-LechatCeny Porsche 911 GT3 zaczynają się od około 190 tys. dolarów

Koncern Porsche wstrzymał dostawy najdroższej wersji modelu 911 GT3. Wszystko przez to, że w dwóch, wartych blisko 200 tys. dolarów sportowych autach, wybuchł pożar.

Producent luksusowych i sportowych maszyn postanowił wstrzymać dostawy najdroższego modelu samochodu Porsche 911 GT3. Inżynierowie ze Stuttgartu Porsche przebadają szczątki pojazdów, które spłonęły w Szwajcarii i we Włoszech. Specjaliści mają sprawdzić, co było przyczyną pożarów.

Śledztwo trwa

Według informacji agencji Reuters producent samochodów zamierza w tym tygodniu zakończyć śledztwo i wyjaśnić przyczyny pożarów. Rzecznik niemieckiego koncernu przyznał, że w tym roku Porsche miało dostarczyć 322 sztuki modelu GT3. Jego ceny zaczynają się od około 190 tys. dolarów za egzemplarz.

Zmiana właściciela

W 2009 roku Volkswagen nabył 49,9 proc. udziałów w Porsche. W 2012 roku, firmy zawarły umowę, na mocy której koncern z Wolfsburga kupił pozostałe 50,1 proc. udziałów w Porsche za 4,46 mln euro. Volkswagen jest trzecim co do wielkości producentem aut na świecie. W ubiegłym roku z taśm produkcyjnych fabryk w Europie, obu Amerykach i Chinach zjechało 9,5 mln pojazdów.

Autor: msz/klim/ / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Clément Bucco-Lechat