Porównywarka internetowa zadebiutuje na GPW

Najnowsze

TVN24Cena emisyjna akcji Comperii została ustalona na 20 zł

25 marca spółka Comperia zadebiutuje na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena emisyjna akcji została ustalona na 20 złotych. Comperia działa w segmencie porównywarek produktów finansowych.

Giełda Papierów Wartościowych zdecydowała o wprowadzeniu 25 marca akcji Comperii do obrotu giełdowego na rynku równoległym - poinformowała giełda w piątkowym komunikacie.

Zapisy za nami

Ostateczna liczba akcji oferowanych wyniosła 575 tys. sztuk, z czego dla inwestorów instytucjonalnych przeznaczono 353,1 tys. akcji, a dla inwestorów indywidualnych - 221,9 tys. akcji. Cena emisyjna akcji serii F Comperii została ustalona na 20 zł.

Budowa księgi popytu trwała od 31 stycznia do 10 lutego. Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych - od 1 do 7 lutego; w transzy inwestorów instytucjonalnych zapisy były przyjmowane od 11 do 13 lutego. Comperia działa w segmencie porównywarek produktów finansowych. W jej portfolio znajduje się sześć portali internetowych.

Wcześniej NewConnect

Strategia spółki zakłada rozwój ubezpieczeń w formule ROPO (research online, purchase offline), rozwój infrastruktury, uruchomienie nowych sekcji porównywanych produktów. Od grudnia 2011 roku spółka była notowana na rynku NewConnect.

Czym się zajmuje?

Comperia to pierwsza w Polsce porównywarka finansowa. Jej użytkownicy mogą porównywać produkty wybranych banków i instytucji finansowych. Comperia zarabia na reklamach i opłatach od instytucji finansowych.

Autor: msz//gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24