Najnowsze

Porównują ją do dzieła Marksa i jest bestsellerem w USA. "Ta książka zmieni sposób myślenia o ekonomii"

Najnowsze

hup.harvard.eduW serwisie Amazon książka, dostępna również na Kindle, kosztuje ok. 24 dolary

700-stronicowa książka autorstwa francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty'ego "Kapitał w XXI wieku" jest najlepiej sprzedającą się książką w serwisie Amazon. Recenzenci porównują tę publikację do książek Adama Smitha i Karola Marksa; przewidują, że "zmieni sposób myślenia o ekonomii i społeczeństwie".

Książka "Kapitał w XXI wieku" traktująca o nierówności dochodów została napisana przez 42-letniego francuskiego ekonomistę prof. Thomasa Pikkety'ego po w jego ojczystym języku, a następnie przetłumaczona na angielski. Polskiej wersji na razie nie ma.

Nie nadążają z drukiem

W serwisie Amazon książka kosztuje ok. 24 dolary i jest tak popularna, że obecnie trwa już jej czwarty dodruk. Wydawnictwo Harvard University Press poinformowało, że sprzedało już 41 tys. egzemplarzy "Kapitału" i stara się, aby kolejne 25 tys. sztuk jak najszybciej trafiło do księgarń i serwisu Amazon.

W książce Piketty dowodzi, że nierówność dochodów jest coraz bardziej dotkliwa dla globalnej gospodarki, a rządy muszą zrobić więcej, aby rozwiązać problem.

O CZYM DOKŁADNIE PISZE PIKETTY? CZYTAJ NA BLOGACH RAFAŁA HIRSCHA i JANA NIEDZIAŁKA

Promocja w USA

Piketty w zeszłym tygodniu rozpoczął promocyjne tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie został przyjęty z wielką pompą. Spotkał się tam m.in. z sekretarzem skarbu USA Jackiem Lewem i noblistami w dziedzinie ekonomii Josephem Stiglitzem i Paulem Krugmanem.

Francuz prezentował też swoją książkę w Radzie Doradców Ekonomicznych Białego Domu, Międzynarodowym Funduszu Walutowym i ONZ.

Dziennik "The New York Times" porównał książkę Piketty'ego do dwóch słynnych publikacji z zakresu ekonomii - "Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów" Adama Smitha oraz "Kapitału" Karola Marksa. Według "The New York Review of Books" książka Francuza "zmieni zarówno sposób myślenia o społeczeństwie, jak i o ekonomii".

Autor: ToL//bgr/kwoj / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: hup.harvard.edu

Pozostałe wiadomości