Popraw z nami swój PIT

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESEkspert przestrzega przed błędami w rozliczeniu

Co roku rozliczamy się z fiskusem i co roku popełniamy te same błędy w naszym rozliczeniu. Jak wystrzegać się tych najczęstszych i na co zwracać uwagę, żeby oszczędzić sobie kolejnej wizyty w urzędzie skarbowym mówiła w podatkowym cyklu TVN CNBC Biznes "Twój brat PIT" Aleksandra Kacperczyk, ekspert Accreo Taxland.

Wypełnianie zeznań rocznych do dziecinnie prostych nie należy. Potwierdzają to zarówno podatnicy, jak i pracownicy urzędów oraz doradcy podatkowi.

- Bardzo częstym błędem jest brak NIPu. Często wpisujemy też NIP pracodawcy zamiast swojego - mówi Aleksandra Kacperczyk. Dodaje, że podatnicy bardzo często zapominają się podpisać oraz nie wypełniają wielu obowiązkowych pól. Ekspert podkreśla też, że Polacy mają problem z odliczeniami i ulgami. - Te rzeczy odliczamy od podatku, a nie od dochodu - zaznacza. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES