Pomysł z wanny wywindował kurs banku

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Nowa inwestycja Warrena Buffetta

- Bank od America jest mocną i dobrze zarządzaną firmą - powiedział znany inwestor Warren Buffett, po czym dodał, że zainwestuję w spółkę 5 mld dol. Po tej deklaracji kurs BoA wzrósł o 25 proc. Na ten pomysł Buffett miał wpaść podczas kąpieli.

Warren Buffett w wywiadzie dla CNBC przyznał, że wpadł na pomysł zainwestowania w Bank of America w wannie, a następnie zadzwonił do szefa banku Briana Moynihana i oświadczył: Brian, chcę zainwestować w wasze akcje. Buffet wierzy, że instytucja ma duże możliwości generowania zysków mimo ostatnich problemów. BoA był jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem banków i uratował się tylko dzięki rządowej pomocy. W ostatnim miesiącu, w ramach restrukturyzacji musiał zwolnić 3,5 tys. pracowników.

W sumie fundusz Buffetta, Berkshire Hathaway, obejmie 50 tys. uprzywilejowanych akcji dających sześć proc. dywidendy i warranty na akcje, czyli instrumenty pochodne dające pierwszeństwo do zakupu akcji po ustalonej cenie, w tym wypadku za 700 mln dol.

Po tej deklaracji Buffetta kurs akcji BoA skoczył o 25 proc. z siedmiu do 8,8 dol za papier. Z czasem spadł o dolara, ale i tak utrzymuje się dość wysoko.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24