Polskie mięso na Ukrainę bez cła

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Polskie mięso pojedzie na Ukrainę bez cła

Polska i Ukraina porozumiały się w sprawie eksportu mięsa na Ukrainę. W ramach bezcłowego kontyngentu polskie firmy będą mogły wyeksportować na tamten rynek do 25 tys. ton mięsa.

Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe resortu rolnictwa, takie ustalenia przyjęto podczas rozmów w Kijowie 7-8 kwietnia. Polskiej delegacji przewodniczył wiceminister rolnictwa Andrzej Dycha, ukraińskiej premier Julia Tymoszenko.

Podczas wizyty ustalono, że służby weterynaryjne obu krajów podejmą w najbliższym możliwym terminie w Warszawie rozmowy w sprawie dopuszczenia do eksportu mięsa wszystkich polskich ubojni oraz zakładów mięsnych.

Polskie mięso obniży ceny w Ukrainie

Wcześniej wiceminister Dycha nie ukrywał, że Polska chciałaby znacząco wzmocnić swą pozycję na ukraińskim rynku spożywczym. - Chodzi przede wszystkim o sprzedaż wyrobów mięsnych, uznawanych "za polski hit eksportowy" w Unii Europejskiej - mówił.

Jego zdaniem import polskich wyrobów z mięsa doprowadziłby do obniżenia wysokich cen na rynku ukraińskim. - Niższe ceny wpłynęłyby z kolei na wzrost poziomu życia obywateli Ukrainy - argumentował Dycha.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24