Polska potegą AGD

Najnowsze

sxc.huPolska AGD stoi

Już co trzecie urządzenie AGD sprzedawane w Europie pochodzi z naszego kraju. A może być jeszcze lepiej. Zaplanowane na ten rok inwestycje zapewnią nam pozycję europejskiego lidera w produkcji sprzętu gospodarstwa domowego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowe inwestycje w naszym kraju planują FagorMastercook, który chce otworzyć we Wrocławiu fabrykę zmywarek i piekarników oraz Samsung, który planuje dwukrotnie zwiększyć moce zakładów przejętych od Amiki Wronki.

Umocnimy się

Dzięki nowym przedsięwzięciom spółki, powstałej z połączenia rodzimego Wrozametu i hiszpańskiego Fagor Electrodomesticos, Polska umocni swoją pozycję pod względem produkcji AGD na arenie europejskiej.

O ile eksperci nie byli pewni, czy przejęcie fabryki lodówek i pralek przez Samsunga za 204 mln zł od Amiki Wronki zapewni nam pozycję lidera, o tyle teraz są o tym przekonani. Tym bardziej, że Samsung zapowiedział zwiększenie produkcji.

Nową fabrykę (za 45 mln zł) planuje uruchomić w Rzeszowie także Zelmer, który zwiększa sprzedaż w Rosji, Czechach, Bułgarii i na Słowacji.

Polsce wystarczyło zaledwie kilka lat, by z trzeciego miejsca awansować na pierwsze, pokonując po drodze najpierw Niemcy, a teraz Włochy - pisze "DGP".

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu