Polska może być dumna z informatyków. Są innowacyjni i wyszkoleni

Najnowsze

Shutterstock | shutterstockPolska może się więc pochwalić wysoko wykwalifikowanymi młodymi specjalistami

Polska branża informatyczna ma coraz więcej powodów do dumy. Nasz kraj jest postrzegany jako innowacyjny przede wszystkim ze względu na osiągnięcia specjalistów z tego sektora - informuje "Puls Biznesu".

Jedną z przyczyn intensywnego rozwoju polskiej branży IT jest dość wysoki poziom kształcenia na kierunkach technicznych i ścisłych wyższych uczelniach - mówi Michał Turczyk z firmy doradczej Deloitte.

Gry robią furorę

Jak dodaje, Polska może się więc pochwalić wysoko wykwalifikowanymi młodymi specjalistami o znaczącym potencjale w opracowywaniu własnych, nowatorskich rozwiązań. Ciekawym tego przykładem jest komercyjny sukces naszych gier komputerowych - zauważa Turczyk.

Paweł Bochniarz z firmy doradczej PwC mówi, że w każdej innej branży komercjalizacja nowych technologii wymaga pokonania wielu barier regulacyjnych (certyfikaty, atesty itp.) lub kulturowych. Świat wirtualny jest najbardziej płaski i nie mamy w nim aż tak pod górkę - wskazuje.

Za sukcesem polskich specjalistów od IT, poza przyzwoitym poziomem nauczania matematyki i informatyki, stoi niska kapitałochłonność tego sektora - ocenia Bochniarz.

Autor: ToL//gry/zp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | shutterstock