Polska firma nie zbuduje lotniska we Lwowie

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Port lotniczy we Lwowie wymaga poważnej rozbudowy

Polskie konsorcjum ABM Wschód przegrało przetarg na modernizację międzynarodowego lotniska we Lwowie, który ma być jednym z gospodarzy Euro 2012 na Ukrainie. Zadanie to powierzono Amerykanom z firmy IMTC-VTI L.L.C. - ogłosił szef ukraińskiego urzędu lotnictwa cywilnego Ołeksandr Dawydow.

Jak informowała wcześniej dyrekcja portu lotniczego "Lwów", prawdopodobnie 1 kwietnia 2010 roku lotnisko zostanie zamknięte dla przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i remontowych w ramach przygotowań do Euro 2012. W tym okresie ruch pasażerski obywać się ma poprzez lotniska w Łucku i Iwano-Frankowsku.

Modernizacja portu lotniczego we Lwowie to druga - po budowie stadionu - inwestycja niezbędna, by miasto mogło stać się gospodarzem rozgrywek piłkarskich mistrzostw Europy 2012. Dotąd odbyły się dwa przetargi: w pierwszym nikt nie złożył oferty, w drugim żadna z firm nie spełniła przetargowych wymagań. Także budowa stadionu jest opóźniona o ok. dwa miesiące w stosunku do harmonogramu.

Firma ABM Wschód ma siedzibę w Tarnowie. Jest spółka notowanych na warszawskiej giełdzie firm Resbud (49 proc.) i ABM Solid (51 proc.), powołana specjalnie do działalności za wschodnią granicą.

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24