Najnowsze

Polska dyplomacja, przywileje pracownicze i awans Ostachowicza. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


W czwartek w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się pierwszym działaniom nowego szefa polskiej dyplomacji. Zastanowimy się też, czy Stany Zjednoczone zniosą sankcje wobec Rosji i przyjrzymy się polskim przywilejom pracowniczym.

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, jaka będzie - pod wodzą nowego ministra spraw zagranicznych - polska polityka zagraniczna. W którym kierunku pójdzie i co wyznaczy jako priorytety. Na dziś zaplanowane jest pierwsze wystąpienie nowszego szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny.

Po warunkiem

- Jeśli Rosja wejdzie na drogę pokoju i demokracji w stosunkach z Ukrainą, zniesiemy sankcje - oświadczył w środę prezydent USA Barack Obama, przemawiając podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Amerykański prezydent potępił agresję Rosji w Europie. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się tym deklaracjom amerykańskiego prezydenta. - Rosji przypadło drugie miejsce, za ebolą, a przed Państwem Islamskim (IS), wśród zagrożeń dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa - tak szef MSZ Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow skomentował wystąpienie prezydenta USA.

Przywileje

W TVN24 Biznes i Świat analizujemy także przywileje pracownicze w Polsce, nie tylko menadżerów, ale też m. in. górników i nauczycieli. Powiemy o doradcy byłego premiera Donalda Tuska, który został członkiem zarządu Orlenu. Igor Ostachowicz, do niedawna jeden z najbliższych współpracowników Tuska, został w środę członkiem zarządu PKN Orlen. Na to stanowisko powołała go rada nadzorcza płockiego koncernu na wniosek Ministra Skarbu Państwa. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy też kondycję złotego, który jest obecnie najdroższy od ponad roku.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat