Polscy nafciarze stawiają na Caracas

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESWenezuela będzie wkrótce istotnym partnerem handlowym dla wielu krajów Europy

Polska chce kupować ropę z Wenezueli. Z Ameryki Południowej wróciła właśnie polska misja handlowa w której skład wchodzili m.in. przedstawiciele największych polskich koncernów paliwowych - Orlenu, Lotosu i PGNiG. Surowce pozyskiwane w Wenezueli byłyby ważnym elementem polityki dywersyfikacyjnej Polski - mówi w TVN CNBC Biznes uczestnik misji, wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf.

Ryszard Schnepf: "Kontakty handlowe z Wenezuelą to istotny element dywersyfikacji dostaw surowców"TVN CNBC BIZNES

Polski biznes odkrywa potencjał Ameryki Południowej. Przedstawiciele największych polskich koncernów paliwowych - Orlenu, Lotosu i PGNiG-u - rozmawiali o możliwościach zakupu surowców z Wenezueli. Minister Schnepf mówił o perspektywach tej gospodarczej współpracy w TVN CNBC Biznes.

Warto postawić na Caracas

- Surowce dostać możemy w zamian za nowoczesne technologie i żywność - mówi w TVN CNBC Biznes uczestnik polskiej rządowej misji, wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf.

- W najbliższym czasie mam na myśli do końca, pojawią się konkretne inicjatywy, przede wszystkim podpiszemy bardzo ważną z punktu widzenia dalszych interesów, tak zwaną ramową umowę o współpracy. Dla Wenezuelczyków to jest podstawowa sprawa. Uzgodnione zostały szczegóły, myślę że do końca roku taka umowa zostanie podpisana. Myślę że, powinna umożliwić polskim inwestorom inwestować, sprzedawać lepiej i też korzystać z surowców wenezuelskich. - informował Ryszard Schnepf w TVN CNBC Biznes.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES