Polimex-Mostostal schodzi z budowy autostrad. GDDKiA: powodem opóźnienia

Najnowsze

TVN24 Bizes i ŚwiatRzecznik prasowy GDDKiA o decyzji ws. A1 i A4

Polimex-Mostostal nie dokończy budowy odcinków autostrad A1 i A4 - poinformował we wtorek Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Powodem zerwania umów są opóźnienia w budowie. Firmę zastąpi spółka Budimex Budownictwo

Chodzi o odcinki A1 Stryków-Tuszyn i A4 Rzeszów-Jarosław. - W przypadku obu dróg będą wybierani nowi wykonawcy - powiedział Nalewajko. W połowie grudnia ub.r. GDDKiA wypowiedziała umowę konsorcjum firm Polimex-Mostostal oraz Doprastav na budowę odcinka drogi ekspresowej S69 Bielsko Biała – Żywiec – Zwardoń. GDDKiA poinformowała, że nowym wykonawcą robót zabezpieczających na budowie drogi będzie Budimex Budownictwo. Oferta tej spółki okazała się najkorzystniejsza.

Decyzja

Jak informowaliśmy w poniedziałek, do 6 lutego Polimex-Mostostal musiał poinformować GDDKiA, czy dokończy budowę odcinka autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem. Ponad 41-kilometrowy fragment drogi firma budowała od 2010 roku.

Spółka musiała złożyć w GDDKiA przedłużenie tzw. gwarancji należytego wykonania kontraktu. Jest to potwierdzenie, że firma dysponuje m.in. gwarancjami bankowymi.

Budowany przez Polimex-Mostostal odcinek autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia ma ponad 41 km. Umowa na kwotę 2,1 mld zł została podpisana w 2010 roku. Odcinek ten, podobnie jak cała autostrada A4, miał być gotowy przed Euro 2012

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24