Polbank na sprzedaż

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESKrzysztof Broda z KNF o Polbanku

Grecki Eurobank EFG poszukuje partnera dla swojego polskiego oddziału, Polbanku. Grecy zapewniają jednak, że na obecnym etapie nie są prowadzone rozmowy z żadnym konkretnym partnerem. Agencja Bloomberg powołując się na grecką prasę podała, że trwają w tej sprawie rozmowy z HSBC.

Według tych doniesień prawdopodobnie w grę nie wchodzi sprzedaż banku przez Greków w całości, lecz jedynie odsprzedaż części udziałów.

Grecy zapewniają natomiast, że nie rezygnują z planów zarejestrowania banku w Polsce i pozyskania licencji Komisji Nadzoru Finansowego . Ma to nastąpić w pierwszej połowie 2011 r.

Dotychczas Polbank funkcjonuje jako oddział greckiego Eurobanku i podlega greckiemu nadzorowi.

Krzysztof Broda z Komisji Nadzoru Finansowego zauważył przed kamerą w TVN CNBC Biznes, że jeżeli po transakcji powstanie niezależny podmiot z siedzibą w Polsce, to będzie on podlegał procesowi licencyjnemu. - Wielokrotnie podkreślaliśmy, że tej wielkości podmiot z punktu widzenia nadzoru korzystniej byłby postrzegany, gdyby prowadził działalność poprzez spółkę zależną, a nie oddział - powiedział Broda.

Częścią nowej strategii i sposobem na ekspansję banku ma być też wprowadzenie oferty bankowości korporacyjnej dla firm średniej wielkości. Obecnie Polbank skupia się na klientach detalicznych i małych przedsiębiorcach.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES