Polak spokojny o swoją pracę

Najnowsze

TVN24Coraz więcej Polaków pracuje

Niemal 3/4 Polaków nie obawia się utraty pracy, a 9 na każdych 10 nawet nie myśli o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia - donosi "Gazeta Prawna", dla której sondaż przeprowadziła pracownia PBS DGA.

Aż 73 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy. Jeszcze rok temu osób, które były pewne swego etatu, było 60 proc. - pisze "Gazeta Prawna".

O połowę zmniejszyła się też liczba osób, które obawiają się o swoje miejsce pracy. W tym roku zwolnienia bał się co dwudziesty zatrudniony, w zeszłym co dziesiąty. Dane te, świadczące o poprawie sytuacji na rynku pracy, potwierdzają też deklaracje Polaków dotyczące możliwości znalezienia nowego etatu w razie utraty obecnego. 50 proc. badanych jest pewnych, że w przypadku utraty pracy łatwo znajdzie nową. Tylko 13 proc. mówi, że byłoby to bardzo trudne.

Aż 30 proc. Polaków otrzymało w ciągu ostatniego roku ofertę pracy. Co dziesiąty otrzymał więcej niż jedną ofertę.

Pracujący Polacy są też lepiej traktowani przez pracodawców. 82 proc. deklaruje, że ich firma nigdy nie spóźnia się z wypłatą wynagrodzenia, a 73 proc. twierdzi, że pracodawca zawsze wypłaca wynagrodzenie za nadgodziny. Rok temu takich osób było odpowiednio 76 i 61 proc.

Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że nie ma zamiaru wyjeżdżać z Polski za granicę. Obecnie mówi tak 87 proc. badanych.

Źródło: "Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24