Polak dla pracy zrobi wszystko

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huDla pracy zgodzimy się na wyrzeczenia

Tylko pracownicy w Azji są skłonni do większych poświęceń niż Polacy - wynika z badania firmy doradztwa personalnego Kelly Services, które przytacza "Puls Biznesu".

Jak pisze gazeta, 42 proc. badanych Polaków regularnie poświęca życie prywatne dla zawodowego, pracując nocami albo dorabiając "na boku". To największy odsetek ze wszystkich przebadanych krajów europejskich. Wyprzedzają nas tylko Azjaci. W krajach europejskich objętych badaniem na podobne wyrzeczenia godzi się tylko 34 proc. pracowników.

Co czwarty badany Polak (26 proc.) godzi się na pracę po godzinach. Niewiele rzadziej pracujemy w niekonwencjonalnym wymiarze czasowym np. nocami, w weekendy czy kilkanaście godzin bez przerwy, ale z wolnym dniem następnym.

W więcej niż jednym miejscu jest zatrudniony co piąty Polak (20 proc.). Często tolerujemy częste podróże służbowe (15 proc.) i konieczność mieszkania poza domem (11 proc.).

- Polacy okazują się narodem wyjątkowo pracowitym i ceniącym posiadanie pracy. Zdają sobie sprawę, że są na dorobku i chcą nadrabiać różnice w poziomie zamożności w stosunku do Zachodu - podsumowuje badanie dyrektor Kelly Services Polska Agnieszka Walter.

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu