Polacy zalegają miliony za prąd

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESMarek Woszczyk, wiceprezes URE

Problem z terminowym płaceniem rachunków ma prawie trzy miliony Polaków - wynika z badań rynku przeprowadzonych przez URE. - W takiej sytuacji wprowadzenie taryfy socjalnej byłoby dobrym rozwiązaniem - powiedział w TVN CNBC Biznes wiceprezes URE Marek Woszczyk.

- Na koniec ubiegłego roku 2,7 mln gospodarstw domowych zalegało z terminowym opłacaniem swoich rachunków. To nieterminowe regulowanie zobowiązań waha się od jednego dnia opóźnienia do 15 lat - mówił Woszczyk na antenie TVN CNCB Biznes. Podkreślił, że w sumie są to miliony złotych zaległości. Jako dobre rozwiązanie tego problemu Urząd wskazuje m.in. wprowadzenie taryfy socjalnej.

Będzie, ale kiedy: nie wiadomo?

Jak zapewniali jeszcze pod koniec maja przedstawiciele rządu, system ochrony najuboższych odbiorców prądu ma zostać wprowadzony wraz z dużą zmianą prawa energetycznego.

Jak na razie Sejm odrzucił już w pierwszym czytaniu głosami koalicji opozycyjny projekt zmiany prawa energetycznego. Zakładał on wprowadzenie systemu ochrony najbiedniejszych odbiorców energii, finansowanego z kar nakładanych przez regulatora na firmy nieprzestrzegające prawa energetycznego.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES