Polacy zabierają 1 procent fiskusowi

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES1404bratpit.avi

Oddawanie jednego proc. naszego podatku organizacjom pożytku publicznego zamiast fiskusowi staje się coraz popularniejsze wśród Polaków. Dlatego Maria Kukawska, ekspert Accreo Taxand po raz kolejny wyjaśniała w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes jak to zrobić.

Od tego roku oddawanie jednego procenta podatku organizacjom stało się łatwiejsze. Wystarczy bowiem w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpisać nazwę, nr konta i nr KRS. Przelewu dokonuje wtedy za nas urząd skarbowy. W poprzednich latach musieliśmy robić to sami, wykładając gotówkę.

- Najpierw musimy wybrać organizację, której chcemy przekazać jeden procent podatku. Spis organizacji pożytku publicznego, znajduje się na stronie internetowej www.pozytek.gov.pl lub bazy.ngo.pl - mówiła Maria Kukawska. Ekspert podkreśliła, że rozliczając jeden PIT możemy wybrać tylko jedną organizację. - Chyba, że rozliczamy dwa PIT-y - jeden od dochodów osiąganych z pracy, a drugi z inwestycji na giełdzie - mówiła ekspert. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES