Polacy wracajcie, będzie abolicja

Najnowsze

TVN24Tusk: Polacy, którzy zapłacili podatek za granicą, po powrocie do kraju nie będą opodatkowani

Polacy, którzy płacili podatki za granicą, po powrocie do kraju nie będą opodatkowani. - Kto już zapłacił, państwo mu to odda - zapowiedział premier Donald Tusk. Resort finansów zakończył pracę nad ustawą o abolicji podatkowej dla Polaków wracających z emigracji zarobkowej.

Premier podkreślił, że resort finansów długo pracował nad projektem, by uchronić go przed wątpliwościami konstytucyjnymi. - Mam nadzieje, że projekt zostanie szybko przyjęty przez parlament - dodał.

Tusk poinformował także o stworzeniu międzyresortowego zespołu ds. migracji, który ma ułatwić Polakom pracującym za granicą sprawy związane z szybkim powrotem do kraju.

Abolicja na przyszłość i przeszłość - Abolicja podatkowa obejmie płacących podatki za granicą od 2002 roku - podkreślił minister finansów Jacek Rostowski. - Skutki dla budżetu nie będą zbyt wielkie, sięgają 200 mln zł - dodał. W opinii ministra, koszty wprowadzenia abolicji "warte są poniesienia", jeśli weźmie się pod uwagę korzyści wynikające z niej dla ludzi pracujących za granicą.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24