Polacy najlepiej oceniają TVN

Najnowsze

Aktualizacja:
tvnGrupa ITI ws. TVN SA negocjuje wyłącznie z Grupą Canal+

TVN jest najlepiej postrzeganą i ocenianą przez Polaków stacją telewizyjną - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Pozytywnie ocenia ją 79 proc. respondentów, a negatywnie tylko 10 proc. z nich. Wśród stacji radiowych najwięcej zwolenników ma Polskie Radio.

Jak pisze portal wirtualnemedia.pl, na drugim miejscu - za TVN - znalazła się Telewizja Polsat (78 proc. ocen pozytywnych, 10 proc. negatywnych).

Wyniki sondażu wskazują też, że w stosunku do marca pogorszyły się opinie o pracy telewizji publicznej. Dobrze ocenia ją 75 proc. badanych (spadek o 6 pkt. proc.), negatywnie 18 proc.

Lider w eterze

Więcej zwolenników ma też Polskie Radio - 77 proc. Za nim uplasowało się RMF FM (74 proc.). Wysoko utrzymują się też notowania Radia Zet (70 proc. ocen pozytywnych).

Częściej z krytyką niż z uznaniem spotyka się działalność Radia Maryja. Negatywnie ocenia je 33 proc. badanych, pozytywnie 25 proc.

Badanie CBOS zostało przeprowadzone w dniach 5-16 września 2012 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Autor: mnmtomk / Źródło: wirtualnemedia.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn