Polacy kochają Egipt

TVN24 Biznes

Aktualizacja:

Jak na wakacje to do Egiptu, a jak do Egiptu to do Hurghady - tak od kilku lat wyglądają wakacyjne preferencje Polaków. W kraju Faraonów w ubiegłym roku wypoczywał niemal co czwarty klient biur podróży.

Jak napisano w raporcie portalu Traveplanet.pl "Podróże Polaków", dominacja Egiptu jest związana z rosnącą popularnością nurkowania, a także z coraz niższymi cenami, ze względu na rozliczanie w dolarach. Magdalena Wodziczko z portalu Wakacje.pl podkreśla, że do Egiptu można polecieć na tydzień już za ok. 1500 zł. Dla porównania, za tygodniowe wczasy na Bali trzeba zapłacić ok. 3000 zł.

Duże znaczenie ma też fakt, że Egipt jest tzw. kierunkiem "całorocznym".

Pociągający Orient

Nadal chętnie odwiedzana jest Turcja i Tunezja. Na te kierunki zdecydowało się w 2007 roku około 24 proc. klientów portalu Travelplanet.pl. Jak napisano w raporcie, państwa te są doskonałą alternatywą dla osób, które zwiedziły już Egipt i chciałyby głębiej poznać kulturę Orientu.

Nadciąga moda na egzotykę

Przez kilka ostatnich lat obserwuje się także wzrost zainteresowania polskich turystów kierunkami bardziej egzotycznymi. Pod koniec roku 2007 i na początku roku 2008, ze względu na ofertę dużo tańszych lotów czarterowych z Polski, bardzo popularne stały się wyjazdy do Emiratów Arabskich, Wenezueli, na Maderę, Wyspy Zielonego Przylądka oraz Kubę. Prawdziwą siłę ich przyciągania będzie można odczuć jednak dopiero w 2008 r.

Źródło: PAP, tvn24.pl