Pohandlujemy o godzinę dłużej

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wydłużenie sesji na GPW zbliży porę zamknięcia do tej, kiedy kończą handel główne rynki europejskie

Rada GPW zdecydowała o przedłużeniu notowań na GPW do godziny 17.30. Zmiana wejdzie w życie najprawdopodobniej od 1 stycznia 2011 roku - poinformował prezes giełdy Ludwik Sobolewski.

- Rada zdecydowała o tym, co deklarowaliśmy wcześniej, że sesja giełdowa będzie się kończyć o 17.30, czyli o godzinę później niż obecnie. Zmiana wejdzie w życie najprawdopodobniej od 1 stycznia 2011 roku - powiedział PAP Sobolewski.

Zdaniem Sobolewskiego, termin wejścia w życie przedłużenia sesji giełdowej jest uzależniony od Komisji Nadzoru Finansowego, która musi zatwierdzić zmiany w regulaminie giełdy.

- Teraz czekamy na decyzję KNF, jeśli nie będzie długiego procesu zatwierdzania, zmiana na pewno wejdzie w życie 1 stycznia 2011 roku - powiedział prezes GPW.

GPW w zeszłym tygodniu złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Skarb Państwa planuje sprzedać ok. 64 proc. akcji GPW, a jednocześnie zachować kontrolę strategiczną w spółce. W rękach Skarbu Państwa pozostanie 35 proc. walorów giełdy, ale wskutek zmian w statucie będzie miał dwa razy tyle głosów. Prawdopodobny termin debiutu giełdy na giełdzie to 9 listopada.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24