Pogotowie strajkowe w PKP

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kolejarze domagają się podwyżek

Kolejarze żądają podwyżek płac o co najmniej 500 zł. Dlatego Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych ogłosiła pogotowie strajkowe w całej sieci Polskich Kolei Państwowych. Zarząd kolei zapewnia, że zrobi wszystko, aby nie doszło do strajku.

Pogotowie strajkowe na kolei polega na akcji informacyjnej wśród pracowników, wywieszeniu informacji z przebiegu negocjacji płacowych i oflagowaniu sztandarami związkowymi siedzib KKZZ. Kolejarze chcą wzrostu płacy zasadniczej o 500 zł.

Gdyby nie udało się uzyskać podwyżek, kolejarze przeprowadzą referendum w sprawie strajku wśród wszystkich załóg Grupy PKP.

- Naszym celem nadrzędnym jest nie dopuszczenie do strajku, który dotknąłby przede wszystkim klientów kolei - powiedział rzecznik prasowy Grupy PKP Michał Wrzosek. Nie chciał we wtorek komentować postulatów płacowych KKZZ.

W skład KKZZ wchodzą: Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce, Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu, Związek Zawodowy Drużyn Konduktorskich, Związek Zawodowy Dyspozytorów.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24