Podwyżki prądu zatwierdzone

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wzrost rachunków ma być jednocyfrowy

Prezes URE zatwierdził nowe taryfy energii dla odbiorców indywidualnych, przedstawione przez 5 przedsiębiorstw energetycznych - poinformowała rzeczniczka URE. Dodała, że średnio rachunki za prąd wzrosną od 3,8 do 7,4 proc.

Nowe taryfy mają zatwierdzone spółki sprzedażowe Enei, Polskiej Grupy Energetycznej, Energi i Enionu, a także spółka EnergiaProGigawat.

Wnioski w sprawie podwyżek cen prądu złożyły też do Urzędu Regulacji Energetyki: RWE Stoen (Warszawa) oraz Vattenfall (Warszawa i Górny Śląsk). Ich taryfy jednak nie zostały jeszcze zatwierdzone, co może oznaczać, że nie wejdą w życie z początkiem nowego roku.

W listopadzie wiceprezes URE Marek Woszczyk zapowiadał, że gospodarstwa domowe mogą spodziewać się w przyszłym roku jednocyfrowej podwyżki cen energii elektrycznej. Dodał, że zakończenia postępowania w sprawie zatwierdzenia taryf należy spodziewać się 17 grudnia, co oznacza, że nowe taryfy będą obowiązywać od początku 2011 r.

Sprzedawcy prądu w połowie października złożyli do URE wnioski w sprawie podwyżek cen dla gospodarstw domowych w przyszłym roku - od około 13 proc. do prawie 22 proc. Następnie dwukrotnie korygowali swoje oczekiwania - na wezwania Urzędu, schodząc do podwyżek rzędu 9-15 proc., a następnie 6-8,5 proc.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24