Podniebny luksus. 16 tys. dolarów za godzinę lotu

Najnowsze


Jeden rząd siedzeń, start z dowolnego lotniska, a w menu panierowane krewetki i szlachetne wina - to wszystko znajduje się w ofercie linii lotniczych American Airlines. Za luksusowy lot trzeba jednak słono zapłacić.

Rynek luksusowych usług lotniczych w USA wciąż się rozwija. Jednym z najbardziej znanych przewoźników oferujących luksusowe loty komercyjne jest American Airlines.

Decydując się na podróż w pierwszej klasie, możemy liczyć na wygodny fotel z jednym z dwóch rzędów - po jednym po każdej stronie przejścia. Na pokładzie serwowane są też ekskluzywne dania.

Rośnie konkurencja

Z gigantami pokroju American Airlines konkurują z powodzeniem małe ekskluzywne linie, jak choćby założone 10 lat temu w Wielkiej Brytanii VistaJet. Ich ofertę wyróżnia nie tylko możliwość wynajęcia całego samolotu i start z wybranego lotniska o dowolnej porze, ale także cena - za godzinę lotu trzeba zapłacić aż 16 tysięcy dolarów.

Koszt luksusu

- Lot z Nowego Jorku do Los Angeles trwa około 5 godzin i kosztuje 16 tys. dolarów za godzinę. Różnica w standardzie jest naprawdę znacząca. Lecisz, kiedy chcesz, powiedzmy, gdy skończy się spotkanie. Możesz wystartować z wybranego lotniska, unikając zgiełku wielkich portów lotniczych. Zatem masz więcej prywatności niż podczas zwykłego lotu pasażerskiego - zachwala ofertę swojej firmy Thomas Flohr, prezes VistaJet.

- Na pokładzie jest szybki internet, a jeśli chodzi o jedzenie, to serwujemy naprawdę szlachetną kuchnię - dodaje.

Autor: msz//bgr / Źródło: Bloomberg/x-news