Pocztowcy chcą podwyżek

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W czwartek odbędą się kolejne rozmowy kierownictwa Poczty ze związkowcami

Jak poinformowała Poczta Polska na swojej stronie internetowej kolejne spotkanie kierownictwa Poczty ze związkowcami w sprawie wzrostu płac planowane jest na czwartek.

Ostatnie spotkanie w tej sprawie odbyło się 15 lutego. Pracodawca podtrzymał wówczas propozycję wzrostu średniej płacy brutto o dodatkową kwotę 100 zł na etat. Ponadto kierownictwo Poczty zaproponowało zwiększenie funduszu wynagrodzeń, które zostałoby przeznaczone na poprawę konkurencyjności płac pocztowców na niektórych lokalnych rynkach pracy.

Dodatkowy wzrost płac miałby być rozłożony na poszczególne kwartały 2008 roku. W I kwartale 2008 r. średnia płaca w Poczcie wzrosłaby o 100 zł. W II kwartale nastąpiłby wzrost o dodatkowe 40 zł, w III kwartale o dodatkowe 60 zł, a w IV kwartale o dodatkowe 80 zł. To oznacza, że średnie wynagrodzenie w Poczcie Polskiej na koniec IV kwartału 2008 roku byłoby wyższe o 280 zł od wynagrodzenia na koniec IV kwartału 2007 roku.

Bogumił Nowicki, przewodniczący pocztowej "Solidarności" powiedział, że jego związek nie jest usatysfakcjonowany propozycją kierownictwa Poczty. - Pozostajemy w dalszym ciągu z nadzieją, że propozycja która zostanie przedstawiona 21 lutego będzie inna niż ta zamieszczona na stronie Poczty - powiedział Nowicki. Dodał, że "Solidarność" pozostaje przy postulacie podwyżki wynagrodzeń o 800 zł na etat.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24