"PO nie zawiesiła prac nad podatkiem Belki"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESChlebowski: PO nie zawiesiła prac nad podatkiem Belki

Zbigniew Chlebowski w TVN CNBC Biznes zdementował informacje podawane przez PAP. Agencja powołując się właśnie na przewodniczącego klubu parlamentarnego PO Zbigniewa Chlebowskiego podała, że PO zawiesiła na razie prace nad likwidacją "podatku Belki".

- Doszło do nieporozumienia. Sprawę analizuje Ministerstwo Finansów - mówił w TVN CNBC Biznes Chlebowski. Zapewnił, że był i jest gorącym zwolennikiem zlikwidowania tego podatku.

Według Polskiej Agencji Prasowej, Platforma Obywatelska zawiesiła na razie prace nad likwidacją w całości lub części tzw. podatku Belki, jednak sprawa powróci przy konstrukcji budżetu na 2009 rok. - Sprawy są na dzisiaj zawieszone. Myślę, że wrócimy do tej kwestii przy konstrukcji budżetu na 2009 rok w czerwcu - miał powiedzieć agencji Chlebowski.

Wcześniej PO zapowiadała rozpoczęcie prac nad likwidacją tego podatku. Premier informował, że mógłby on zostać szybko zniesiony w części dotyczącej opodatkowania lokat. Minister finansów sprzeciwiał się likwidacji, gdyż przynosi on duże wpływy do budżetu.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES