"Po Euro 2012 zorganizujemy olimpiadę"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plMinister sportu ma ambitne plany

- Jeśli uda nam się z powodzeniem przeprowadzić mistrzostwa, to może w 2020 lub w 2024 roku wspólnie zorganizujemy olimpiadę - zapowiada minister sportu Mirosław Drzewiecki. - Zawsze trzeba sobie stawiać wyżej poprzeczkę - dodaje.

Podczas konferencji w siedzibie Giełdy papierów Wartościowych w Warszawie minister sportu Mirosław Drzewiecki mówił o przygotowaniach do mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

Drzewiecki zapowiedział, że za pół roku rozpoczną się przetargi na budowę stadionów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. O tym kto zaprojektuje Stadion Narodowy w Warszawie dowiemy się dziś o godz. 15.00.

Podstawa to partnerstwo publiczno-prywatne

Natomiast wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że partnerstwo publiczno-prywatne będzie jednym ze sposobów finansowania inwestycji związanych z organizacją Europy 2012.

- Ten sposobów finansowania przedsięwzięć daje możliwości poszukiwania nowych rozwiązań - tłumaczył Pawlak.

Partnerstwo publiczno-prywatne będzie podstawą inwestycji na Ukrainie. Według wiceprezydent Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Oleksandry Blawdziewicz, zatwierdzony przez tamtejszy rząd plan inwestycji opiewa na 25 miliardów dolarów, z czego budżet sfinansuje tylko 10 procent. Pozostałą część wydatków poniosą inwestorzy prywatni. W Polsce na razie nie jest znany szczegółowy koszt inwestycji związanych z Euro 2012.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl