PO "czyści prawo"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Adam Szejnfeld zapowiada zmianę przepisów "na lepsze"

- Resort gospodarki pracuje nad 20 ustawami wchodzącymi w skład "pakietu na rzecz gospodarki". W tym tygodniu zakończymy pracę nad kolejnymi pięcioma, co razem z tymi już skierowanymi do Sejmu, daje 10 opracowanych ustaw - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Szejnfeld poinformował, ze jego resort opracowuje ustawy tzw. planu "czyszczenia prawa", w ramach którego przygotowywane są projekty ustaw derogacyjnych, dereglamentacyjnych, konsolidacji instytucji kontroli, system promocji polskiej gospodarki oraz zmiany zaświadczeń na oświadczenia. - Ta ostatnia ułatwi życie przedsiębiorcom, którzy nie będą musieli zdobywać wielu różnorodnych zaświadczeń. Wystarczy, że oświadczą, iż spełniają warunki, a państwo będzie mogło ich skontrolować czy powiedzieli prawdę - wyjaśnił Szejnfeld.

Wiceminister tłumaczył też, że aby ustawa trafiła pod obrady Sejmu czasami musi minąć 2-3 miesiące. - Dlatego nie zawsze ważna jest ilość ustaw w Sejmie, ale tych opracowywanych - powiedział Szejnfeld odnosząc się do zarzutów opozycji, że rząd opieszale prowadzi prace legislacyjne.

Jako pierwsze do międzyresortowych konsultacji trafią nowelizacje: Kodeksu pracy, Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu postępowania karnego oraz ustaw o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych i o stażu absolwenckim

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24