Po bankructwie Quelle

Najnowsze

Aktualizacja:

To była firma z historią. Powstała jeszcze przed drugą wojną światową i z powodzeniem ubierała kolejne pokolenia Niemców. Katalogi Quelle trafiały także do innych krajów. Niemcy już jednak nie zamówią sobie ubrań, czy akcesoriów domowych - dom wysyłkowy Quelle zbankrutował i zostanie zlikwidowany. Jednak polska spółka koncernu nie zaprzestaje działalności i szuka inwestora.

Po 82 latach działalności, jedna z najważniejszych niemieckich firm, upadła. Wraz z nią zwolnieni zostali wszyscy pracownicy i zamknięte zostały sklepy, m.in. ten w Norymberdze.

10,5 tys. osób bez pracy

Jak poinformował w poniedziałek wieczorem zarządca postępowania upadłościowego Klaus Hubert Goerg, nie udało się znaleźć inwestora dla istniejącej od 1927 roku firmy. We wtorek o dalszych krokach poinformowana ma zostać załoga firmy.

Quelle jest częścią grupy wysyłkowej Primondo, działającej w ramach koncernu Arcandor, który 9 czerwca tego roku ogłosił upadłość. Primondo zatrudnia 10,5 tysiąca osób, z czego na Quelle przypada znaczna większość - 7 tysięcy. - Dla pracowników i ich rodzin likwidacja firmy to wielka katastrofa - stwierdził we wtorek szef rady zakładowej Quelle Ernst Sindel.

Tymczasem zarząd Quelle Polska szuka inwestora, który zapewni spółce dalszą działalność. "Dla Quelle Polska sp. z o.o. podobnie jak dla innych dobrze prosperujących spółek zagranicznych Quelle, poszukiwany jest inwestor, który zapewni kontynuację działalności wysyłkowej na polskim rynku" - napisał w komunikacie członek zarządu Quelle Polska Piotr Dębski.

Źródło: PAP, onet.pl