"Playboy" i "Polityka" znikną z kioskowych półek?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.pl"Playboy" i "Polityka" znikną z kioskowych półek?

Kolporter prasy Ruch wypowiada umowy na rozprowadzanie tytułów wydawanych przez Wydawnictwo Marquard i Spółdzielnię Pracy "Polityka". Powód? Nie może dogadać się z wydawcami co do cen swoich usług.

Umowy Ruchu z Marquard Media Polska (...) obejmują 14 tytułów prasowych - w tym m.in. "Pani Domu", "Olivia", "Playboy" i "CKM". Obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zatem na kioskowych półkach czasopisma pozostaną do 31 grudnia 2009 r.

"Przyczyną wypowiedzenia umowy jest brak postępu w toczonych przez strony negocjacjach w obszarze warunków finansowych współpracy. Pomimo kolejnych propozycji przekazywanych przez Ruch SA stanowisko Wydawnictwa Marquard pozostało niezmienione od czasu rozpoczęcia rozmów" - napisano w komunikacie Ruch SA.

Dodano, że firma nadal jest zainteresowana dystrybucją tytułów Wydawnictwa Marquard, potrzebne jest wdrożenie "koniecznych zmian w zakresie warunków dla tytułów nisko i średnio cennych".

W tym samym komunikacie Ruch poinformował, że wypowiedział umowę o kolportaż tygodnika "Polityka" Wydawnictwu Spółdzielnia Pracy "Polityka". I tu powodem jest niepowodzenie negocjacji warunków współpracy. Jak podkreślono w komunikacie, warunki umowy nie były zmieniane od roku 1995.

Firma Ruch SA ma nieco ponad 40 procent rynku kolportażu prasy w Polsce.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl