Nowy przewoźnik na warszawskim lotnisku. Podano datę pierwszego rejsu

Autor:
/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Dym w wieży kontroli lotów. Wstrzymali starty i lądowania samolotów na dwie godziny
Dym w wieży kontroli lotów. Wstrzymali starty i lądowania samolotów na dwie godzinyTVN24
wideo 2/4
TVN24Dym w wieży kontroli lotów. Wstrzymali starty i lądowania samolotów na dwie godziny

Islandzkie tanie linie lotnicze PLAY będą latać z warszawskiego Lotniska Chopina na Islandię. Pierwszy rejs z Keflaviku odbędzie się 3 kwietnia 2023 roku. Przewoźnik zaplanował dwa loty tygodniowo. 

Przewoźnik napisał w komunikacie, że podróżujący z pewnością znajdą coś dla siebie w Warszawie. "Dobre restauracje, tętniące życiem kluby nocne, muzea, zabytki, uliczki Starego Miasta i muzea. I nie zapomnij o zakupach, ponieważ w Warszawie będzie z czego wybierać" - w ten sposób PLAY zachwalał stolicę Polski.

Nowy kierunek

- Warszawa będzie dobrym dodatkiem do naszej siatki połączeń na rok 2023. To piąty nowy kierunek, który ogłosiliśmy w ostatnich tygodniach. Wcześniej zapowiadaliśmy Ateny, Porto, Hamburg i Sztokholm - powiedział Birgir Jónsson, dyrektor generalny islandzkich linii lotniczych PLAY.

- Dzięki dodaniu czterech nowych airbusów A320/321neo do naszej floty, która w przyszłym roku będzie liczyć 10 samolotów, zrobimy duży krok i zaoferujemy większej liczbie osób możliwość płacenia mniej za przeloty i wydawaniu więcej w miejscu docelowym - dodał.

Linie lotnicze PLAY zostały założone w lipcu 2019 roku.

Ruch w październiku

Warszawskie Lotnisko Chopina odprawiło w październiku ponad 1 mln 397 tys. podróżnych, czyli o 58 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu 2021 r. i o 21 proc. mniej wobec października 2019, ostatniego roku przed pandemią.

Najbardziej popularnymi kierunkami w połączeniach regularnych w październiku były: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Monachium. Wśród połączeń czarterowych największą popularnością cieszyły się: Antalya, Marsa Alam, Hurghada, Kos, Heraklion.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2021 r. port obsłużył prawie 7,5 mln podróżnych, czyli o 36 proc. więcej wobec 2020 r. W 2020 r. było to 5 mln 482 tys. pasażerów, co oznaczało spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

Autor:/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości