Płatne staże we flagowych państwowych spółkach. Wiosną ruszy program dla najlepszych studentów

Najnowsze

shutterstock.comStaże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej

Wiosną najlepsi absolwenci będą mogli odbywać staże i zarabiać w bogatych spółkach skarbu państwa. Niestety, staże w administracji rządowej pozostają darmowe - czytamy we wtorkowym "Metrze".

Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa zapowiedział, że podlegający mu resort chce od wiosny uruchomić program stażowy dla magistrów i inżynierów we flagowych spółkach, w których udziały ma państwo.

Różne branże

Staże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej.

Absolwentów przyjmą m.in. Grupa Azoty, spółki energetyczne Enea, Energa, Tauron i PGE, PKN Orlen i Grupa Lotos, KGHM, PGNiG, bank PKO BP, PZU oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Na początek - w sumie setkę stażystów.

Szanse mają autorzy najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych w 2014 r. Oceniać je będzie kapituła konkursowa złożona m.in. z prezesów tych spółek oraz ministra skarbu.

Jeszcze trwają prace nad szczegółami programu, ale już wiadomo, że staż potrwa co najmniej sześć miesięcy i będzie płatny.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com