Plastik mógł trafić do chrupek. Biedronka wycofuje towar z półek

Najnowsze

Chrupki zbożowe o smaku czekoladowych ciasteczek produkowane są na zamówienie Biedronki

Sieć sklepów Biedronka wycofała ze swoich sklepów czekoladowe chrupki zbożowe Magusie, które produkowane są w Zakładach Przemysłu Cukierniczego Otmuchów. Producent przyznał, że w wyniku awarii taśmy produkcyjnej do produktu mogły dostać się kawałki plastiku.

Plastik mógł do nich trafić, bo awarii uległa maszyna produkcyjna. - Pękła część osłony napędu tej maszyny i opiłki plastiku mogły dostać się do produktu - powiedział tvn24bis.pl Jarosław Kapitanowicz, wiceprezes zarządu ZPC Otmuchów.

Małe prawdopodobieństwo

Jednak według producenta prawdopodobieństwo, że tak się stało jest bardzo niskie. - Zakładamy, że nikt nie znajdzie plastiku w chrupkach - dodał Kapitanowicz.

Po tym jak pracownicy zauważyli uszczerbek w maszynie, zakład jeszcze na tej samej zmianie uruchomił procedury zapobiegawcze; wstrzymał dostawy i rozpoczął wycofywanie podejrzanych partii.

Na co uważać?

Z zakładu wyszły cztery tony produktu o wartości 60 tys złotych. Opakowania, które mogą zawierać felerne chrupki są oznakowane datą ważności do 23 maja 2015 r. (godz. pakowania od 14 do 6) i 24 maja 2015 r. (godz. pakowania od 6 do 14).

Co najmniej połowa towaru trafiła już do z powrotem do magazynu zakładu w Otmuchowie, firma na bieżąco otrzymuje kolejne zwroty. - Wycofujemy produkt bo taka jest nasza polityka. Chcemy spać spokojnie i być fair wobec konsumentów. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek takiej ewentualności - powiedział Kapitanowicz.

Przedstawiciele sieci dyskontów "Biedronka" nie informują, gdzie trafiła feralna partia płatków.

Autor: ToL//gry/zp / Źródło: TVN24 Biznes i Świat