Najnowsze

Planujesz karierę i chcesz osiągnąć szczyty? Oto siedem kroków do sukcesu

Najnowsze

shutterstock.comWybory, które mogą blokować twoją karierę

Chcesz osiągnąć zawodowe wyżyny? Marzysz o awansie? Planujesz swoją ścieżkę zawodową? Nie jest to zadanie proste. Business Insider przygotował siedem podpowiedzi, tłumacząc czego nie należy robić, by nie żałować tego jak potoczy się nasza kariera.

1. Nie użalaj się nad sobą i nie wracaj do przeszłości

Narzekanie typu: „Gdybym tylko miał..., Gdybym to zrobił...”. Nie warto tracić czasu, twierdzi autor poradnika. lepiej za to zastanowić się nad tym, ile czasu marnujemy na myślenie o tych rzeczach, których nie zrealizowaliśmy pięć czy dziesięć lat temu. Najlepiej zastanowić się nad nimi raz i już więcej do nich nie wracać.

2. Mów „ja to zrobię”

Zdecydowanie lepiej zamiast mówić szefowi "postaram się" - po powierzeniu trudnego zadania - "spróbuję" ale „chcę to zrobić”. Zmienia to nasze podejście do sprawy i skłania, że przestajemy liczyć na szczęście czy zbieg okoliczności, który nam pomoże zrealizować zadanie. Nasz szef powinien zobaczyć, że jesteśmy zmotywowani i wykonujemy powierzone nam zdanie korzystając z wytrwałości i opierając się na ciężkiej pracy.

3. Próbuj! Do skutku!

Nigdy nie stworzy się idealnego biznesplanu, nie znajdzie idealnych partnerów, czy idealnego rynku i świetnej lokalizacji. Talent, doświadczenie i kontakty są ważne. Sukces jest skutkiem wielu prób. Im więcej, tym większe szanse na powodzenie. Jeśli ich nie podejmiesz, to nie licz na nic więcej niż na niepowodzenie.

4. Nie stój w miejscu: ucz się i rozwijaj

Znajomości pozwalają na komfort. Są one jednak wrogiem postępu. Jeśli są one jedyną przyczyną tego, że stoisz w miejscu, to nie czekaj i się przenieś w miejsce najlepsze dla twojego rozwoju. Jeśli chcesz być bliżej ludzi, którzy myślą i działają jak ty, to nie czekaj i zmień miejsce, na takie które ci na to pozwoli.

5. Przepraszaj za błędy i naprawiaj je

Każdy popełnia błędy i należy za nie przeprosić. Pokonać swój strach oraz dumę i powiedzieć, że jest ci przykro. I wystartować na nowo.

6. Schowaj dumę do kieszeni

Nie bądź zbyt dumny, by przyznać się do tego że popełniłeś pomyłkę. Mniej dumy pozwala na to, by podejść do swoich działań z dystansem oraz pozwoli by zapytać innych o pomoc. Zamiast tego bądź dumny z tego, że jesteś w stanie zaryzykować, upaść i iść dalej.

7. Bądź otwarty i korzystaj z pomocy innych

Zazdrość, żal, zazdrość - to rzeczy, które niszczą tylko ciebie. Życie jest zbyt krótkie, by oburzać się na wszystkich ludzi, którzy mogli cię urazić. Lepiej ten czas przeznaczyć na pielęgnowanie relacji z ludźmi, którzy cię szanują.

Autor: pp / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości