Plan najlepszy, bo jedyny

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESPlan restrukturyzacji Stoczni Gdynia jest gotowy do Brukseli

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z ISD Polska ostateczny dokument w sprawie stoczni. Rząd i ISD spisały w nim wszystkie szczegóły projektu prywatyzacji, gotowy plan zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu w Brukseli.

- W dokumencie zawarto uzgodnienia w sprawie planu restrukturyzacji stoczni Gdynia i Gdańsk - powiedział tvn24.pl rzecznik ISD Polska Jacek Łęski.

Rzecznik dodał, że firma podpisała również z ministerstwem skarbu protokół uzgodnień w sprawie umowy prywatyzacyjnej tej stoczni. Plan restrukturyzacji ma trafic do Komisji Europejskiej do 12 września.

Najlepszy bo jedyny

- Jest to plan najlepszy z możliwych - powiedział Jacek Łęski. - A to dlatego, że nie ma żadnej alternatywy - dodał.

Jego zdaniem wypracowany plan jest optymalny w obecnych warunkach ekonomicznych. - Wraz z rządem będziemy go bronić w Brukseli. Mamy przekonanie, że umożliwia on uratowanie polskich stoczni - ocenił.

835 mln stoczniom na ratunek

W czwartek minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że łączna pomoc publiczna dla stoczni w Gdyni i Gdańsku ma wynieść 835 mln zł, a dla zakładu w Szczecinie ok. 400 mln zł. Minister ma nadzieję, że do 30 września uda się ostatecznie sprywatyzować zakład w Gdyni i Szczecinie.

W piątek Sejm w głosowaniu przyjął informację rządu na temat "dramatycznej sytuacji stoczni Szczecin, Gdańsk i Gdynia". Wcześniej jednak odbyła się ostra dyskusja. CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy Komisja Europejska przedłużyła termin na złożenie dokumentacji prywatyzacji polskich stoczni, rząd liczył na pojawienie się nowych chętnych do zakupu tych zakładów. Jednak nadzieje te okazały się płonne. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: tvn24.pl, PAP, "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES