PKP nie przygarnie Jarmarku Europa

Najnowsze

TVN24Kupcy mają opuścić teren Stadionu X-lecia do końca czerwca

PKP SA nie zgadza się na przeniesienie kupców z warszawskiego Stadionu X-lecia na tereny położone w sąsiedztwie Dworca Wschodniego. Miasto proponuje handlowcom różne lokalizacje, ci jednak chcą terenu przy Dworcu Wschodnim.

Jak informuje PKP SA na swoich stronach internetowych, tereny sąsiadujące z Dworcem Wschodnim przy ulicy Kijowskiej w Warszawie są Grupie PKP niezbędne: planowana jest przebudowa dworca przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012.

"Misją PKP SA jest podnoszenie wartości i walorów architektonicznych terenów należących do PKP SA w centrum miasta i wykorzystywanie go do realizacji celów komunikacyjnych służących rozwojowi Warszawy" - informuje PKP SA. Według spółki, ulica Kijowska nie będzie z tych powodów korzystnym miejscem do lokalizacji bazaru.

Kupcy wyznaczono czas do końca czerwca na opuszczenie stadionu. Ta decyzja budzi ich sprzeciw, domagają się wydłużenia terminu - i wyznaczenia nowego terenu, na którym mogliby nadal handlować. Jak uzasadniają, Stadion daje utrzymanie tysiącom ludzi.

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24