PKP Intercity ma nowego prezesa

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Jest nowy prezes Intercity

Janusz Malinowski, dotychczasowy członek zarządu PKP Intercity, został prezesem spółki. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało też, że nowym członkiem zarządu zostanie Tadeusz Matyla

Poprzedni prezes spółki Grzegorz Mędza zrezygnował pod koniec stycznia po chaosie na kolei spowodowanym zmianą rozkładu i świąteczno-sylwestrowych tłokach w pociągach. Oficjalnym powodem jego odejścia były względy osobiste. Od początku lutego obowiązki prezesa pełniła dyrektor finansowy PKP Intercity Lucyna Krawczyk.

Poprawić reputację

Janusz Malinowski przed objęciem funkcji prezesa był członkiem zarządu PKP Intercity. Wcześniej był wicedyrektorem Biura Strategii PKP SA, a także prezesem PKP Przewozy Regionalne. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej i Warszawskiej.

- Zadaniem nowego zarządu PKP Intercity ma być poprawa reputacji spółki i rozwiązanie jej problemów z taborem - zapowiadał w styczniu wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Andrzej Massel. Prywatyzacja PKP Intercity odbędzie się nie wcześniej niż w przyszłym roku.

PKP Intercity to trzeci pod względem liczby pasażerów kolejowy przewoźnik w Polsce. Według danych Ministerstwa Infrastruktury, PKP Intercity jest jedną z trzech spółek Grupy PKP (obok PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Informatyka), która w 2010 roku poniosła stratę netto.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24