PKP Cargo przewiezie kolejne produkty Grupy Azoty

Najnowsze

PKP CargoPKP CARGO zawarło kontrakt na przewóz dla spółek Grupy Azoty

Spółka PKP Cargo podpisała dwuletni kontrakt na przewozy chemii, kontenerów i innych towarów dla spółek z Grupy Azoty - informuje spółka w komunikacie. I dodaje, że jest on kontynuacją i rozszerzeniem dotychczasowych umów. Do obsługiwanych spółek dołączyła Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "SIARKOPOL".

- Realizujemy strategię handlową i kontynuujemy współpracę z kluczowymi partnerami. Kontrakt z Grupą Azoty jest przykładem właśnie takiego działania - mówi cytowany w komunikacie Jacek Neska, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych.

Przewozy kierunkowe

Jak informuje PKP Cargo, spółka będzie wozić towary od producentów z Grupy Azoty między innymi do polskich portów morskich, do odbiorców w kraju. Zrealizuje też przewozy towarów w imporcie i na eksport. Część transportów obejmie wymianę towarów pomiędzy podmiotami z Grupy Azoty. - Od wielu lat w obszarze transportu kolejowego współpracujemy z PKP Cargo. Naturalną konsekwencją dobrej współpracy było rozszerzenie jej na przejętą w ubiegłym roku kopalnię siarki SIARKOPOL - podkreśla Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu Grupy Azoty odpowiedzialny m.in. za zarządzanie łańcuchem dostaw. Na podstawie nowego kontraktu PKP Cargo obsłuży spółki: Grupa Azoty, Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy", Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "POLICE", Grupą Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "SIARKOPOL" z siedzibą w Grzybowie, Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych "Fosfory". "Oprócz przewozów chemii i kontenerów, PKP Cargo i spółki z grupy kapitałowej polskiego przewoźnika realizują dla Grupy Azoty między innymi przewozy węgla, spedycję samochodową w kraju, spedycję kolejową za granicą oraz obsługę graniczną i celną w imporcie ze wschodu" - czytamy w komunikacie.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Cargo