PKP Cargo ma nowego prezesa

Najnowsze

PKP CargoRada Nadzorcza PKP CARGO SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Adama Purwina

Adam Purwin, dotychczasowy p.o. prezesa PKP Cargo, został oficjalnie powołany na stanowisko prezesa tej spółki - poinformowała PKP Cargo w komunikacie.

Rada Nadzorcza PKP CARGO SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Adama Purwina, dotychczasowego członka zarządu ds. finansowych.

- Cieszę się, że będę miał możliwość realizacji strategii zaprezentowanej inwestorom podczas przygotowań do debiutu giełdowego. Jestem przekonany, że razem z pracownikami PKP CARGO będziemy wzmacniać markę naszej spółki w kraju i za granicą, tworząc nowoczesną i efektywną firmę, a jednocześnie dobre i perspektywiczne miejsce pracy – czytamy w komunikacie prasowym jaki po ogłoszeniu wyników konkursu wydał nowy prezes spółki.

Ukończył Prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez ponad 15 lat robił karierę w branży finansowej.

Konkurs został ogłoszony przez Radę Nadzorczą spółki w grudniu 2013 roku. Do wyznaczonej przez Radę daty 20 stycznia 2014 roku wpłynęło 14 aplikacji i odbyły się dwie tury rozmów kwalifikacyjnych.

W styczniowym wywiadzie dla PAP Jakub Karnowski, przewodniczący rady nadzorczej PKP Cargo, poinformował, że na stanowisko prezesa spółki aplikuje kilkunastu kandydatów.

Poprzedni prezes spółki, Łukasz Boroń, zrezygnował w połowie listopada ubiegłego roku.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PKP Cargo