PKP Cargo kupi Lotos Kolej? "Analizujemy różne warianty"

Najnowsze

TVN24Zarząd Lotosu jeszcze nie zdecydował co dalej z Lotos Kolej

Grupa Lotos analizuje warianty dalszego rozwoju Lotosu Kolej. Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca rozwoju firmy. Spółka w specjalnym komunikacie odnosi się do informacji prasowych o sprzedaży Lotosu Kolej.

- Obecnie zarząd grupy Lotos analizuje różne warianty dalszego dynamicznego rozwoju spółki. Z punktu widzenia zarządu najważniejsze jest zapewnienie spółce optymalnych możliwości realizacji strategii ekspansji, w tym wzrostu udziałów w rynku - podała firma w oświadczeniu.

- Wybór jednego z analizowanych wariantów rozwoju nie został jeszcze dokonany - podkreśla Lotos. W środę "Dziennik Gazeta Prawna" podał, że renomowane kancelarie prawne dostały zlecenie przygotowania dokumentacji dla postępowania koncentracyjnego przed UOKiK. Chodzi o ewentualny zakup przez PKP Cargo udziałów w Lotosie Kolej.

Transakcja w tym roku?

W październiku zeszłego roku przedstawiciele Lotosu zapowiadali, że w 2014 r. mogą zdecydować o całkowitej lub częściowej sprzedaży Lotosu Kolej. Prezes Lotosu Paweł Olechnowicz informował wówczas, że wszystko wskazuje na to, iż spółka będzie chciała wyłączyć Lotos Kolej z grupy kapitałowej całkowicie lub częściowo właśnie w 2014 r.

Autor: msz//gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24